31 extra ‘goedkope’ woningen Eilandenbuurt
www.blikopzeewolde.nl – Burgemeester en wethouders hebben deze week het stedenbouwkundig plan van de Eilandenbuurt vastgesteld. De verdere ontwikkeling van een nieuw stukje Zeewolde kan nu worden opgepakt. In het plan zijn 255 woningen opgenomen die, volgens de woonvisie, voor een derde deel in woningbouwcategorie goedkoop (85 woningen), middelduur (85) en duur (85) vallen. Daarnaast worden er nog zo’n 32 extra woningen in de categorie goedkoop gebouwd. Wethouder Wim van der Es is enthousiast over het stedenbouwkundigplan. ‘De ambities van het College en de wensen van de Raad bij de behandeling van de Woonvisie zijn mooi in dit plan verwerkt. Zo worden er in totaal 117 woningen in de goedkope woningbouwcategorie gebouwd, met mogelijkheden voor starters en specifieke doelgroepen, zoals “pauzewoningen”.’
Duurzaamheid is één van de leidende thema’s in de Polderwijk en de Eilandenbuurt. De woningbouwontwerpen worden getoetst aan een gemeentelijke top 11 van duurzame maatregelen en moeten voldoen aan de minimale score. De openbare ruimte wordt zo ingericht dat deze past bij een duurzame woonomgeving. Naast ruimte voor wonen, verkeer en parkeren is er ruimte voor groen. De kleinschalige eilanden zorgen voor een echt buurtgevoel en bieden volop kansen voor een goede sociale cohesie. Door de waterrijke woonomgeving is er voldoende ruimte voor ontspanning en recreatie.
De Eilandenbuurt is na de Molenbuurt en de Schelpenbuurt de derde woonbuurt in het Waterkwartier van de Polderwijk. De buurt heeft een waterrijk woonmilieu met een eilandenstructuur en veel bevaarbaar water. De buurt ligt aan de vaarroute naar de sluis in het Havenkwartier en naar het Wolderwijd.