Hoogtepunt carrière instrumentbouwer Rob van den Broek
Blikopzeewolde.nl- Dat tien van zijn muziekinstrumenten werden aangeschaft (2013) door het Muziek Instrumenten Museum in Brussel was een grote eer voor instrumentbouwer/beeldend kunstenaarRob van den Broek, maar dat twee van…….. zijn cello’s vanavond op de cellobienale bespeeld worden door twee topmusici, noemt hij een hoogtepunt in zijn carrière. Giovanni Sollima enMario Brunello vielen voor de bouwsels van de Zeewoldenaar.
Vorig jaar maakte hij al een futuristische robotcello, een elektrisch aangedreven installatie waarop de leden van het Cello Octet Amsterdam (met voetpedalen) het hypnotiserende ‘Severade’ van de componistMaxim Shalygin speelden. Voor elke cellist waren er drie instrumenten (24 totaal).
Rob startte in 1998 met het bouwen van een klein strijkinstrument, een rebec. Het werd het begin van een reeks instrumenten die steeds meer zelf vorm gegeven werden.